Концертите от фестивала "Мартенски Музикални Дни" 2013 в Русе,

които можете да гледате по Live 7 TV

 

На живо:

 

31 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.
Заключителен концерт
РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Хор ДУНАВСКИ ЗВУЦИ Русе
Диригент ГЕОРГИ ДИМИТРОВ
Солисти
МАРИЕТА ПЕТКОВА пиано
ВАЛЕРИ ГЕОРГИЕВ тенор
Р. Шуман – Концерт за пиано и оркестър, оп. 54, ла минор
Р. Вагнер – Увертюра към оп. Летящият холандец
Д. Верди – Химн на нациите за солист, хор и оркестър

----------------------------------------------------------------------------

 

На запис в началото на Април:

 

 

Концерта от 23 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР НА БНР
Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ
Солисти
СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка
ФРАНСОА САЛК виолончело
Р. Вагнер – Увертюра към оп. Риенци
Й. Брамс – Концерт за цигулка, виолончело и оркестър,
ла минор, оп.102
Р. Щраус – Сюита Кавалерът на розата

 

 

Концерта от 25 март, понеделник, Доходно здание, 19 ч.
РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Диригент и солист ПАТРИК ГАЛОА флейта
Солисти
МАРИЯ ПРИНЦ пиано
ЕЛИН КОЛЕВ цигулка
Г. Канчели – Сутрешни молитви
М. Равел – Циганка за цигулка и оркестър
Ж. Масне – Медитация из оп. Таис за цигулка и оркестър
Ц. Франк – Симфония, ре минор

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Live on internet

 

31 March, Sunday, Theatre Hall, 7pm
Closing
RUSE PHILHARMONIC 
DUNAVSKY ZVUTSY Choir Ruse
Conductor GEORGY DIMITROV
Soloists
МARIETA PETKOVA piano
VALERI GEORGIEV tenor
R. Schumann – Piano concerto, оp. 54, a moll
R. Wagner – The Flying Dutch overture
G. Verdi – The Hymn of the Nations
for soloist, choir and orchestra

 

----------------------------------------------------------------------------

 

Live Records (Early April)

 

Concert from 23 March, Saturday, Theatre Hall, 7 pm
BULGARIAN NATIONAL RADIO SYMPHONY ORCHESTRA
Conductor ЕМIL TABAKOV
Soloists 
SVETLIN ROUSSEV violin 
FRANCOIS SALQUE cello
R. Wagner – Rienzi overture 
J. Brahms – Concerto for violin, cello and orchestra,

a moll, op.102 
R. Strauss – Suite from Der Rosenkavalier

 

 

Concert from 25 March, Monday, Theatre Hall, 7 pm
RUSE PHILHARMONIC
Conductor and soloist PATRICK GALLOIS flute
Soloists
МАRIA PRINZ piano
ЕLIN KOLEV violin
G. Каncheli – Morning Prayers
М. Rravel – Tzigane for violin and orchestra
J. Massenet – Meditation Thais for violin and orchestra
C. Franck – Symphony, d moll