"Мартенски Музикални Дни" 2015 - ПРОГРАМА

13 март, петък, Доходно здание, 19 ч.
Откриване
ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР
Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ
Солист СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка
Л. в. Бетовен – Концерт за цигулка, оп.61
Н. Римски Корсаков – Шехерезада, оп.35 

14 март, събота, Доходно здание, 19 ч.
СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР НА БНР
Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ
Солисти МИНЧО МИНЧЕВ цигулка
АЛЕКСАНДЪР ЗЕМЦОВ виола
В. А. Моцарт – Симфония кончертанте К.364
А. Брукнер – Симфония №4 Романтична

15 март, неделя, ДЗ, зала Европа, 19 ч.
АНСАМБЪЛ СИЛУЕТИ
ВЕНЦЕСЛАВ НИКОЛОВ виолончело 
Й. Дафов – Ходът на времето (първо изпълнение)
А. Шьонберг – Лунният Пиеро (мелодрама)

16 март, понеделник, Доходно здание, 19 ч.
SEMPRE TANGO
КРЕМЕРАТА БАЛТИКА 
ГИДОН КРЕМЕР цигулка 
О. Голихов – Последен кръг
Г. Пелецис – Пиацола, Щрок и Аз, или Buena Riga  
А. Маскатс – Полунощ в Рига 
А. Пиацола – Три пиеси за пиано и струнни
А. Пиацола – Годишните времена на Буенос Айрес  
 
17 март, вторник, ДЗ, зала Европа,19 ч.
СТРУНЕН КВАРТЕТ НОВУС
В. А. Моцарт – Струнен квартет K.465, Дисонанси
А. Дворжак – Струнен квартет оп.96   
Л. в. Бетовен – Струнен квартет оп.127

18 март, сряда, Доходно здание, 19 ч.
РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ                                                                                                                                                           ХОР ДУНАВСКИ ЗВУЦИ
Диригент ВЛАДИМИР КИРАДЖИЕВ
Солист ВАНЯ МИЛАНОВА цигулка
М. Брух – Шотландска фантазия, оп.46
Й. Брамс – Песен на съдбата за хор и оркестър 
Я. Сибелиус – Симфония №5, оп.72
 
19 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.
ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано
Ф. Шопен – Ноктюрно №1, оп.61 
Ф. Шопен – Соната за пиано №3, оп.58, си минор
М. Равел – Валс 
Т. Такемицу – Rain Tree Sketch
Ф. Шопен – Соната за пиано №2, оп.35 
Ф. Лист – Мефисто валс
 
20 март, петък, зала Филхармония, 19 ч.
ПИАНО БАТЪЛ
АНДРЕАС КЕРН пиано 
ПАУЛ ЦИБИС пиано
 
21 март, събота, Доходно здание, 19 ч.
РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ
ВАСИЛ ПЕТРОВ 
и трио в състав:
АНГЕЛ ЗАБЕРСКИ пиано 
БОРИС ТАСЛЕВ контрабас  
СТОЯН ЯНКУЛОВ – СТУНДЖИ ударни
Диригент СЛАВИЛ ДИМИТРОВ
 
22 март, неделя, ДЗ, зала Европа, 11 ч.
50 години творческа дейност 
ГЕОРГИ СПАСОВ флейта

22 март, неделя, Доходно здание, зала Европа, 17 ч.
Заключителен концерт на майсторския клас по цигулка

22 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.
РУМЪНСКИ НАЦИОНАЛЕН ОРКЕСТЪР
Диригент КРИСТИЯН МАНДЯЛ  
Солист ПЛАМЕНА МАНГОВА пиано 
В. А. Моцарт – Увертюра към оп. Вълшебната флейта
Л. в. Бетовен – Концерт за пиано №1, оп.15
Й. Брамс – Симфония  №1, оп.68
 
23 март, понеделник, ДЗ, зала Европа, 19 ч.
АНСАМБЪЛ МУЗИКА НОВА 
Диригент ДРАГОМИР ЙОСИФОВ   
Солисти АНДРЕАНА НИКОЛОВА мецосопран
БИЛЯНА ВУЧКОВА цигулка 
ЦВЕТАНА ИВАНОВА пиано
Малер/Шьонберг – Песни на странстващия калфа
А. Берг – Камерен концерт 

 

24 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.
LES VIOLES DU ROI SOLEIL
Големите майстори на барока: Марен Маре
ЖОРДИ САВАЛ виола да гамба 
ПИЕР АНТАЙ клавесин 
ХАВИЕР ДИАС–ЛАТОРЕ теорба & китара 
 
25 март, сряда, зала Опера, 19 ч. 
ДЪРЖАВНА ОПЕРА - РУСЕ
КАТЕРИНА ИЗМАЙЛОВА - опера от Д. Шостаковичпремиера 
Диригент НАЙДЕН ТОДОРОВ
Режисьор ВЕРА НЕМИРОВА
Сценография и костюми ДИМАНА ЛАТЕВА
 
26 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.
АНСАМБЪЛ МОСКОВСКИ СОЛИСТИ
П. И. Чайковски – Сувенир от Флоренция
Брамс/Башмет – Квинтет оп.115 за виола и струнни
Диригент и солист ЮРИ БАШМЕТ виола
 
27 март, петък, Доходно здание, 19 ч.
АНСАМБЪЛ МОСКОВСКИ СОЛИСТИ
Й. Хайдн – Последните седем думи на Христос  
Б. Бритън – Lacrymae за виола и струнен оркестър 
Ф. Шуберт/Г. Малер – Смъртта и момичето
Диригент и солист ЮРИ БАШМЕТ виола
 
28 март, събота, Доходно здание, зала Опера, 11 ч.
ДЪРЖАВНА ОПЕРА – ПЛОВДИВ
ОМАГЬОСАНИЯТ - мадригална комедия от Б. Спасовпремиера 
Диригент ДРАГОМИР ЙОСИФОВ  
Режисьор СИМЕОН СИМЕОНОВ
Хореография и пластика ТАТЯНА СОКОЛОВА
Мултимедийна сценография ВАЛЕНТИНА БОНЕВА
Костюми ЯНА ДВОРЕЦКА

28 март, събота, зала Русе, 16 ч. 
Заключителен концерт на майсторския клас по класическо пеене

28 март, събота, ДЗ, зала Европа, 19 ч.
МАТИАС ГЬОРНЕ баритон
МАРИЯ ПРИНЦ пиано
Ф. Шуберт – Вокален цикъл Зимен път, оп.89
 
29 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.
Закриване
РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Диригент НАЙДЕН ТОДОРОВ
Солист МИЛА ГЕОРГИЕВА цигулка
Й. Брамс – Концерт за цигулка, оп.77
И. Стравински – Сюита из балета Жар птица
  
СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА
 
МАРТЕНСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ ДЖУНИЪР
 
19 март, четвъртък, ДЗ, зала Европа, 11 ч.
СЕДЕМТЕ БИГ БЕНД САМУРАИ
Венци Благоев Джазтет 
Биг Бенд – Русе 
 
20 март, зала Филхармония, 19 ч. 
ПИАНО БАТЪЛ
Андреас Керн пиано
Паул Цибис пиано
 
21 март, събота,  ДЗ, зала Европа, 11 и 17 ч.
БРАС КОНЦЕРТ НА ВЪЗГЛАВНИЦИ
Ян Дунев тромпет 
Илиян Тиков тромпет 
Михаил Михайлов валдхорна
Явор Костов тромбон 
Атанас Богоев туба 

25 март, ДЗ, зала Европа, 11:30 и 13 ч.
МАЙКА МИ ГЪСКАТА       
Музика – Морис Равел 
по приказки от френски автори
Либрето, адаптация и постановка Ивайло Христов  
Рисунки Пенко Гелев
с участието на актрисата Гергана Гугова  
и Брас квинтет
 

ИЗЛОЖБИ 

13 – 29 март, фоайе Доходно здание
ВИОЛЕТА РАДКОВА живопис 

15 – 29 март, Русенска художествена галерия
ПУЛТЪТ изложба – конкурс     

13 – 29 март, фоайе Русенска опера
ИВАН ИВАНОВ – ЙОАНИЙ 
IUS IMAGINUM живопис & майсторски клас

© 2021 by  MediaTeam™                                                                                      УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ

  • w-facebook
  • YouTube Clean
  • SoundCloud Clean